Czy wybielające pasty do zębów zwiększa wrażliwość zębów?
Dzięki obecności w formule EURECOH.C. Pasta Ox-Active ma działanie wybielające i zapobiegające powstawaniu płytki nazębnej i nie zwiększa nadwrażliwości zębów.
Jakie są główne przyczyny podrażnienia dziąseł?
Stopniowe nagromadzenie płytki bakteryjnej między zębami i dziąsłami, z powodu niewystarczającej higieny jamy ustnej, może powodować podrażnienia dziąseł; jeśli się zaniedba mogą doprowadzić do paradontozy. Aby zachować zdrowe dziąsła  jest więc niezbędna prawidłowa codzienna higiena jamy ustnej ,a tym samym zapobiec tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Pasta do zębów del Capitano  Protezione Gengive specjalnie zaprojektowana do ochrony i zapewnienia ulgi dla wrażliwych i podrażnionych dziąseł.
Czy Fluorek jest szkodliwy dla zdrowia?
Fluor jest minerałem, który pomaga zapobiegać próchnicy zębów przez zmniejszenie niszczenia szkliwa i w tym samym czasie ułatwia jego remineralizację. W związku z tym, fluor dodaje się do pasty do zębów, w celu zapewnienia ochrony przeciw próchnicy. Chroni i wzmacnia zęby przed atakami kwasów. Zastosowanie fluorku jest dozwolone przez dziesięciolecia przez Europejski Oświadczenie stale monitorowane przez komitet niezależnych ekspertów SCCS (Komitet Naukowy ds Bezpieczeństwa Konsumentów).
Co jest Sulfetal Zn®?
SULFETAL Zn® (cynk siarczan COCO) jest wyłączną opatentowaną cząsteczka, która łączy aktywność przeciwbakteryjną cynku z aktywnością środków powierzchniowo czynnych pochodzących z oleju kokosowego. Wszystkie pasty linii Pasta del Capitano zawierają Sulfetal Zn® który spowalnia rozwój płytki nazębnej i chroni usta, pozostawiając delikatne uczucie świeżości.
Jak wybrać właściwą pastę dla mnie?
W przypadku poważnych problemów, wystarczy wybrać jeden z pięciu Specjalistycznym Past do zębów Pasta del Capitano: wybielające, kompletna ochrona, świeży oddech, wrażliwych zębów i ochrona dziąseł .Rozwiązania zostały zaprojektowane i zbudowane, aby sprostać specyficznym potrzebom konsumentów. Do codziennej higieny, można jednak skorzystać z pasty do zębów Pasta del Capitano płytki nazębnej i próchnicy lub pasty do zębów przeciw kamieniowi nazębnemu, w zależności od preferencji.
Ile razy dziennie zaleca się myć zęby?
Mycie zębów po każdym posiłku jest ważne w celu usunięcia resztek jedzenia i bakterii, a tym samym zapobieganiu powstawania płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Należy zatem myć zęby co najmniej trzy razy dziennie.
Jestem palaczem, jaka pasta jest najbardziej odpowiednia dla mnie?
Palenie może spowodować żółknięcie zębów, zwiększając powstawanie kamienia nazębnego i nieświeży oddech. Pasta do zębów przeciw kamieniowi nazębnemu jest idealna dla palaczy. Pomaga zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego, odświeża oddech i pomaga utrzymać naturalną biel zębów.
Ważne jest, aby pielęgnować jamę ustną z dala od domu?
Właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna  poza domem ,ważne jest aby myć zęby po każdym posiłku. Zestawy Podróżny jest idealnym rozwiązaniem dla prawidłowej higieny jamy ustnej zawsze w zasięgu ręki: podróży, w szkole lub w pracy.
Co może powodować nadwrażliwość zębów?
Wrażliwość zębów jest spowodowana ekspozycją zębiny, wrażliwej fizjologicznie konstrukcji nośnej, ponieważ przepływa przez kanaliki, które zawierają włókna nerwowe. Normalna zębina jest pokryta szkliwem i dziąsłem, a więc nie jest w kontakcie z otoczeniem jamy ustnej. Ze względu na  czynniki ścierne  (nieprawidłowe szczotkowanie), erozja (styk substancji kwasowych z zębami) lub choroby (paradontoza) zębina nie jest już objęta szkliwem lub dziąsłem na poziomie korzenia, i odpowiada na ból w różnych typów bodźców (termiczne, chemiczne, dotykowych).Pasta dla wrażliwych zębów jest specyficzna i jest odpowiedzią na dentystycznych czułości dzięki obecności Kalident®, składnik aktywny, który pomaga w ochronie przed demineralizacji zęba i azotanu potasu substancji o działaniu łagodzącym.
 Co można zrobić z problemem nieświeży oddech?
Cuchnący  lub brzydki oddech jest zjawiskiem związane ze zmianą nieprawidłowej flory bakteryjnej jamy ustnej, która rośnie głównie  na płytce nazębnej, na dziąsłach i języku. Substancje, które nadają nieprzyjemny zapach typowy cuchnący oddech są związkami siarki, pochodzą z pozostałości spożytych i bakterii w płytce .Można zachować świeży oddech, unikając pewnych rodzajów żywności ,powstrzymanie się od palenia, ale najważniejszą rzeczą należy podjąć wybór odpowiednich produktów i utrzymać właściwą higienę jamy ustnej.Pasta do zębów świeży oddech  jest wielkim sojusznikiem w celu zwalczania problemów związanych z cuchnącym oddechem dzięki obecności mleczanu cytrynianu cynku i ekstraktów pietruszki i bazylii, które pomagają zapobiec płytce nazębnej i neutralizacji zapachów.                            
Poznaj nasze pasty do zębów na:
https://annarella.pl/higiena/higiena-jamy-ustnej/pasty-do-zebow-bio