Nie od  dziś wiadomo, że słońce przyspiesza proces starzenia się skóry, a poddawanie się długotrwałemu działaniu promieniowania UVA powoduje redukcję warstwy kolagenu i elastyny oraz sprzyja powstawaniu przebarwień.
Prawidłowa ochrona przed słońcem pozwala cieszyć się nie tylko piękną opalenizną, ale także w naturalny sposób uzupełnić porcję witaminy D. W ochronie przeciwsłonecznej spieszą nam z pomocą filtry mineralne i chemiczne. Czym się od siebie różnią?
Filtry mineralne (fizyczne) uznaje się za bezpieczniejsze od chemicznych, ponieważ ich cząsteczki nie mają zdolności wnikania w głąb naskórka. Stanowią swoistą tarczę ochronną przeciwko promieniowaniu UVB i części UVA, ponieważ tworzą ochronny film na skórze.Do grupy filtrów mineralnych zaliczają się dwa związki: Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) i Tlenek cynku (Zinc oxide).
Filtry mineralne nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego poleca się je osobom o skórze wrażliwej. Niestety mają też swoje wady – przede wszystkim wymagają dość częstej aplikacji (zwłaszcza po kontakcie z wodą). Kosmetyki z ich zawartością mają gęstą konsystencję i mogą bielić skórę. Co najważniejsze – nie wykazują one dostatecznie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, przez co często występują w duecie z filtrami chemicznymi.
Filtry chemiczne mają lżejszą konsystencję i są bardziej skuteczne. Kontrowersje dotyczą wokół filtrów chemicznych dotyczą ich wybranych składników, które mają zdolność przenikania do krwiobiegu i mogą wykazywać działanie estrogenne.

Trzy kwestie dotyczące stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych:
Po pierwsze – typ zastosowanego w kremie przeciwsłonecznym filtra jest równie ważny jak wysokość SPF.
Po drugie- „naturalny” nie oznacza, że składa się wyłącznie z olejów, które zresztą nie są w stanie zapewnić skutecznej ochrony przed słońcem (niektóre oleje, np. z nasion malin czy marchwi posiadają wysokie SPF, jednak jest ono niestabilne – poleca się je raczej do codziennej ochrony przeciwsłonecznej.
Po trzecie- – filtry chemiczne wcale nie są złem wcielonym i nie zawsze jedynym słusznym rozwiązaniem są filtry mineralne (uznawane powszechnie za zdrowsze).
Na naszym sklepie dostępne są kremy,mleczka i mleczko po opalaniu na:

https://annarella.pl/cupra-sun