Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. Dlatego w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce rekomendujemy wybór dostawy do Paczkomatu. Wyeliminowanie kontaktu osobistego przy odbiorze paczki stanowi naturalne rozwiązanie prewencyjne, które może wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji.

Witamy w naszym sklepie
Navigation
media

Wystarczy zaledwie 2-3 tygodnie bez regularnego mycia zębów, aby w jamie ustnej pojawiły się pierwsze oznaki próchnicy. Co należy robić, aby tego uniknąć? 
SKĄD SIĘ BIERZE PRÓCHNICA?Na początku należy zastanowić się, co powoduje próchnicę? Przyczyną tego stanu rzeczy jest działanie bakterii trawiennych oraz resztki jedzenia pozostających w zębach.W jamie ustnej wytwarza się kwas, który przede wszystkim niszczy szkliwo i przekłada się na tworzenie się ubytków.
O ZĘBY DBAJ CODZIENNIE!Zatem, co należy robić, aby uniknąć takiego stanu? Zęby powinniśmy myć przynajmniej dwa raz dziennie. Standardowo przyjęło się, że myjemy zęby tuż po śniadaniu i po kolacji,ale najlepsze efekty są widoczne, gdy dbamy o zęby po każdym posiłku. Warto, aby zakupić dobrą szczoteczkę (miękka lub średnia, twarda), pastę i nici dentystyczne. 
Po zakończeniu czyszczenia zęby należy pamiętać o ruchach wymiatających po powierzchni języka, dzięki temu pozbędziemy się dodatkowych bakterii.
PODRÓŻNA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW
Coraz więcej osób nosi ze sobą zwykłą lub podróżną szczoteczkę oraz małą tubkę pasty i pudełko nici dentystycznych. Niektórzy zabierają je nawet i przechowują w swoich miejscach pracy. Na pewno warto taki zestaw umieścić w bagażu podręcznym; przyda się wtedy, kiedy nasz bagaż główny dotrze z opóźnieniem. Wiele osób dba o to, aby w bagażu podręcznym umieścić najbardziej przydatne rzeczy, nie powinno więc w nim zabraknąć także podróżnej szczoteczki do zębów, małej tubki pasty i pudełeczka nici. W ten sposób nawet w trakcie podróży będzie można zadbać o właściwą higienę jamy ustnej.Warto pamiętać, że jeśli zapomnimy pasty do zębów, warto wyszczotkować zęby nawet samą, lekko zwilżoną szczoteczką.
https://annarella.pl/higiena/higiena-jamy-ustnej/akcesoria-i-zestawy-podrozne
Jak jeszcze możemy dbać o zęby w trakcie podróży?ŻUCIE GUMY
Jeżeli w trakcie podróży jest ograniczona ilość wody i jedzenia, pamiętaj, aby zabrać ze sobą gumę do żucia. Podróże samolotem wywołują uczucie suchości w ustach, w efekcie zwiększa to ryzyko rozwoju próchnicy.Żując gumę nie zawierającą cukru :

https://annarella.pl/higiena/higiena-jamy-ustnej/gumy-do-zucia sprawimy, że wzrośnie ilość wytwarzanej śliny, która pomoże usunąć nadmierną ilość bakterii czy stosując odświeżacz,spray do ust.

Podobne wpisy

Komentarze: 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wszystkie pola oznaczone gwiazdką są wymagane *

Kategorie wpisów

Kim jesteśmy

Annarella Complex jest jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem - partnerem handlowym producentów oryginalnych w 100%, włoskich kosmetyków i dermokosmetyków marki Cera di Cupra, Pasta del Capitano, Officinale Dr.Ciccarelli stworzonych na bazie składników naturalnych. czytaj dalej...

  • Zadzwoń do nas: +48 722 164 027+48 605 906 098

Zapraszamy na zakupy

Anna i Rafał Grzelachowscy

Dołącz do nas